Výstavba rodinných domů

Jaké developerské projekty lidé nejvíce preferují? A na co si dát pozor při koupi domu ve výstavbě? Jaké jsou aktuální trendy výstavby? Odpovíme v článku a představíme projekt Domy na návsi v Horní Bříze

Novostavbu nebo starší zástavbu? A raději dům než byt?

Developerská výstavba nových nemovitostí stále nepokrývá její poptávku. To se týká nejen bytů, ale i domů. Většina projektů se prodává již „na papíře“, kdy ještě není ani kopnuto do země. Je na zvážení každého, zda je ochoten zaplatit vyšší cenu za novostavbu a do budoucna výrazně ušetřit na energiích a údržbě, anebo jít takzvaně po ceně a koupit starou zástavbu, kde však musí počítat s finanční rezervou na rekonstrukci a vyšší náklady za energie. A právě proto, že stále více lidí upřednostňuje investovat spíše do novostaveb, poptávka po nich je stále vysoká a rozhodně neklesá.

Poptávka po domech je dlouhodobě vysoká a oproti mnohdy velmi předražené bytové výstavbě ve velkých městech i vcelku logická. Přeci jen bydlení v domě se zahradou je komfortnější, než-li v bytě se zahradou, už jen co do soukromí. Lidé se stále zvyšující ekonomickou silou chtějí ještě více zvýšit kvalitu života a kvalita bydlení je v tomto směru na jednom z předních míst. Vyhledávají tak bydlení v novostavbách rodinných domů se zahradou v klidných lokalitách třeba i menších měst či obcí. V posledních několika letech získaly větší oblibu domy nacházející se spíše v centru dění obce, ale se soukromím, oproti novostavbám v satelitních městečkách, často velmi vzdáleným. A to hlavně v případě, pokud je daná obec nebo město velmi dobře občansky vybaveno. Je to logické, vše máte po ruce a jste v dochozí vzdálenosti všeho podstatného. 

Na co si při koupi výstavby dát pozor

Pokud kupujete novostavbu, která ještě právně ani fakticky neexistuje, měli byste být obzvláště opatrní. Firmu, která domy staví si prověřte, to samé platí o faktickém vlastníkovi projektu, případně jeho prodejci. Zjistěte si, jak přesně bude dům vypadat, zda jsou vydaná všechna platná povolení a jaká tedy bude reálná doba výstavby.

Velmi důležité jsou tzv. standardy, tj. přesný seznam materiálů, ze kterých bude stavba postavena. Standardy by měly být uvedeny v položkovém rozpočtu každé stavby tak, aby každý kupující přesně věděl, jaké materiály budou použity. Případné klientské změny se pak mohou řešit výrazně předem a předchází se nedorozumění souvisejících se stavbou.

Zajímejte se také o způsob financování. Obecně pro jakoukoliv výstavbu platí, že se developerovi hradí postupně, tedy podle toho, co je fakticky postaveno. Než tedy složíte jakékoliv první peníze, hodně se ptejte a chtějte ideálně písemné odpovědi.

V případě, že chcete koupit výstavbu, kde např. již stojí hrubá stavba rodinného domu, je koupě o mnoho jednodušší. Můžete si projít místnosti, zjistit jaké jsou výhledy z oken a celkově si udělat představu o celém projektu. Navíc, pokud se prodává již alespoň z části postavený projekt, svědčí to o silném a zdravém finančním zázemí investora. A když už je část postavena, jako kupující víte, že reálně se budete stěhovat opravdu do několika měsíců.

Dům se zahradou v centru Horní Břízy za 5.6mil. Kč

S ohledem na aktuální požadavky a poptávku Vám představujeme projekt nové výstavby 4 rodinných domů v Horní Bříze, lokalita Na návsi. Tato ojedinělá výstavba se nachází přímo v srdci obce a zároveň poskytuje novým majitelům uzavřený areál a tím i dostatečné soukromí.

Při koupi těchto domů budoucí majitelé ocení hlavně energetickou nenáročnost novostaveb. V budoucích letech tak uspoří náklady na energiích, které se tento rok tak významně zvýšily a jejich snížení můžeme jen těžko očekávat. Velkou devizou je, již ve standardním provedení, zabudované tepelné čerpadlo Viessmann, jehož energetická třída A+ významně ovlivní náklady na energie. Dispozice všech domů je koncipována tak, aby poskytla dostatek prostoru a zároveň flexibilitu jeho využití dle individuálních potřeb každého klienta. Vzhledem k tomu, že všechny domy již stojí, je možné si domluvit prohlídku a přijet se podívat. Domy budou dokončeny v létě 2022.

Více k projetu Domy na návsi v Horní Bříze naleznete na webu projektu: www.domynanavsi.cz

Horní Bříza je město v okrese Plzeň-sever a žije v něm přibližně 4.000 obyvatel. Naleznete zde 2 mateřské školy, základní školu, odborné učiliště, zdravotnické středisko s rozšířenou působností odborných lékařů, lékárnu, pečovatelský dům a obchody s potravinami. Přínosem pro místní obyvatele je také výborná dopravní dostupnost do 10 km vzdálené Plzně a krásná okolní příroda.

Celkové shrnutí

Ať už se rozhodnete pro námi představený projekt, či jinou výstavbu a budete chtít projekt koupit, rozhodně se předem velmi zajímejte o to, jak bude konečná výstavba vypadat. Nespoléhejte se pouze na líbivé vizualizace, zjistěte si způsob financování, prověřte si stavební firmu, projděte si stavební materiály a řešte reálnou dobu výstavby.